phone
Reisebüro ÖffnungszeitenReisebüro Mo-Fr: 09:00-19:00 Uhr • Sa/So/Feiertage: 09:00-15:00 Uhr089 143 79 133HolidayCheck ReisebüroMo-Fr: 09:00-19:00 Uhr • Sa/So/Feiertage: 09:00-15:00 Uhr
arrow-bottom
infoCorona: Alle Reisehinweise, Umbuchungs- und Stornierungsmöglichkeitenarrow-right
Archiviert
Aleksander (46-50)
Verreist als Paarim Juni 2017für 2 Wochen

Doskonały hotel, piękna wyspa

5,7/6
Opinia dotyczy hotelu Aeria ale właściwie trzeba mówić o kompleksie w którym Aeria to tylko trzy budynki natomiast cała reszta to 4* Aeolis.Hotel położony w ładnie utrzymanym i zadbanym ogrodzie z dużą ilością kwiatów i drzew oliwnych.

Lage & Umgebung5,0
Położenie na wysokim klifie sprawia,że z większości terenu-w tym z tarasu i restauracji rozciąga się przepiękny widok na morze,zatokę z plażą hotelową i w drugą stronę na zielone wzgórza.
Do najbliższego miasteczka Potos ok.7km.Do plaży Psili Amos jeździ bus hotelowy ale ta plaża to raczej miasteczko leżakowo-parasolowe .Ścisk,zgiełk,hałas,głośna muzyka.Poza tym zejście do wody dość strome i szybko robi się głęboko.
Można dojechać do tej plaży busem hotelowym i przejść się trochę dalej (ok.2km) do małej,kameralnej,cichej plaży Notos Beach z przepiękną zielonkawą wodą i łagodnym,piaszczystym zejściem.
Goście hotelu to głównie Polacy i Rumuni.Słyszałem też język czeski,niemiecki,rosyjski.
Rumuni przyjeżdżają dużymi,trzypokoleniowymi rodzinami i są dosyć hałaśliwi kiedy siądą w dużej grupie.W hotelu jest też sporo dzieci chociaż wydawało by się,że leży na odludziu i nie oferuje wielu rozrywek.

Zimmer6,0
Pokoje w Aerii wyglądają na świeżo wyremontowane,wyposasażenie sprawia wrażenie nowego,jest wszystko co potrzeba,byliśmy bardzo zadowoleni.Bardzo sprawna i bezszelestnie pracująca klimatyzacja,darmowy sejf.Na wyposażeniu lodówka,TV,suszarka do włosów,suszarka rozkładana na balkonie itd…
W łazience uzupełniany na bieżąco zapas mydełek,żelu pod prysznic i szamponu-można nie zabierać z domu.
Zimmertyp:Doppelzimmer
Zimmerkategorie:Standard
Ausblick:zum Meer/See

Service6,0
Obsługę w hotelu określę jednym słowem-REWELACJA!Wszyscy mili,uśmiechnięci,pomocni i czuje się,że to nie jest wymuszone ale oni naprawdę chcą żebyś był ich gościem a nie klientem.Przemiła pani Olimpia w recepcji dla której każda prośba gościa to „no problem”,przesympatyczny Yannis w restauracji który zna sporo polskich słów i chętnie z nich korzysta(np.zabawne:”cio chcieś?” pytając o to jaki napój chcesz zamówić),świetne dziewczyny w barze-pani Fotini i jej koleżanka która niestety nie miała plakietki z imieniem.Jedym zgrzytem był manager którego ktoś w jakiejś opinii trafnie nazwał hotelowym kapo.Faktycznie sprawiał takie wrażenie-stał przy każdym posiłku sztywny i bez uśmiechu paraliżując wzrokiem personel.Ale w sumie dla gości był nieszkodliwy.

Gastronomie6,0
O wyżywieniu nie będę się rozpisywał bo chociaż niektórzy narzekają na niewielki wybór ja byłem bardzo zadowolony.Menu było powtarzane w cyklach tygodniowych ale w ciągu jednego tygodnia praktycznie nic się nie powtarzało a w dodatku wszystko było bardzo smaczne.Napoje do posiłków nalewało się samemu a alkohole podawali kelnerzy.Restauracja bardzo czysta,po każdym gościu wymieniany obrus,szybka,sprawna i uprzejma obsługa.
Co warto podkreślić na tle moich doświadczeń-bardzo dobra kawa.W restauracji i przy barze automaty Jacobs parzące różne rodzaje kawy lub herbatę.Jedyny mankament-automat ok.18.30 był chowany i od tej pory nie było możliwości napić się kawy lub herbaty.Zupełnie to dla mnie niezrozumiałe podobnie jak otwieranie baru dopiero o 12.00.Do tej godziny można się jedynie napić wody z dystrybutora.Za to w barze spory wybór alkoholi,kilkanaście wersji gotowych,ciekawych drinków.Co mnie pozytywnie zaskoczyło-przed zamknięciem all inc.w barze brak kolejek i ludzi zamawiających po kilka drinków na zapas.Dochodziła 22 a przy barze spokojnie-góra trzy osoby.Zresztą tak do pięć po dziesiątej panie przyjmowały jeszcze zamówienia zaznaczając jednak z uśmiechem,że jest już po czasie.

Sport & Unterhaltung5,0
Na terenie hotelu dwa baseny.Przy górnym bar nieczynny przynajmniej podczas naszego pobytu(19.06.-3.07.) ale za to są dni kiedy nie ma przy nim kompletnie nikogo.Raz tak spędzaliśmy zupełnie sami przy nim przedpołudnie żartując,że czujemy się jak w prywatnej rezydencji z basenem na wyłączność.
Przy dolnym więcej ludzi ze względu na bar oraz na brodzik dla dzieci ale nie spotkałem się chyba z sytuacją żeby nie było wolnego chociaż jednego leżaka.To było drugie pozytywne zaskoczenie-nie było (poza drobnymi wyjątkami) rezerwacji leżaków od 6-tej rano.Każdy przychodził kiedy miał ochotę i na ogół znajdował wolne miejsce.
Do plaży schodziło się stromymi schodkami.Wejście pod górę stanowiło raczej lekkie urozmaicenie niż problem ale część ludzi marudziła jakby oczekiwała lektyki albo ruchomych schodów.Plaża kameralna, bardzo przyjemna z drobnymi kamykami,zejście do wody po kamykach,potrzebne buty.Leżaki hotelowe-część aluminiowo-siatkowych,część plastikowych nawet jeśli nie ma wolnych to można rozłożyć się bezpośrednio na kamykach albo na leżakach baru przy plaży-można coś zamówić i nie płacić za leżak ale nie czepiają się nawet jak się nic nie kupi.Brak toalety i prysznica.
Hotel nie oferuje żadnych animacji i bardzo dobrze.Niech to wezmą pod uwagę osoby szukające rozrywek.
W hotelu można skorzystać z bezpłatnej siłowni,tenisa stołowego,piłkarzyków,bilarda.
Internet hotelowy działa różnie.Jest kilka ruterów porozrzucanych po kompleksie i niby wszędzie jest zasięg ale czasem-zwłaszcza wieczorem nie chce działać.

Hotel6,0

Tipps & Empfehlung
Opiszę jeszcze sytuację jaka miała miejsce przy naszym przyjeździe.Na promie rezydentka poinformowała nas,że jest problem z pokojem dla nas,hotel coś tam pokręcił i dwie pierwsze noce musimy spędzić w innych pokojach co hotel nam zrekompensuje. Trudno,nie jesteśmy marudni i roszczeniowi.Dostaliśmy pokój w sąsiadującym z hotelem pensjonacie Anastasia,czysty,przyzwoity właściwie jedynym zastrzeżeniem była trochę zepsuta słuchawka prysznicowa.Oczywiście mogliśmy korzystać z całej infrastruktury hotelu,po prostu pokój był inny niż zamówiony.Po dwóch dniach dostaliśmy właściwy pokój,przeprowadzić się pomógł pracownik hotelu włącznie z przewiezieniem bagażu i nas busem hotelowym chociaż to było raptem kilka kroków.W pokoju (lokalizacyjnie chyba najlepszym w kompleksie) zastaliśmy butelkę wina i kartkę z przeprosinami a w ramach rekompensaty zaproponowano nam różne atrakcje oferowane przez hotel z których wybraliśmy wynajęcie samochodu na dwa dni na koszt hotelu.I tak mieliśmy w planach samochód a tak dostaliśmy go gratis.To również pokazuje stosunek hotelu do gości.
Zwiedziliśmy całą wyspę,ma w obwodzie 100km,od strony zachodniej droga prowadzi wybrzeżem,jest raczej płaska od wschodu przez góry więc troszkę serpentynek.Stolica Limenas niewielka,na dokładne zwiedzenie (łącznie z ruinami agory,antycznym teatrem,muzeum archeologicznym,sklepami) wystarczy jeden dzień.
Na drogach jakieś 70% samochodów to rejestracje rumuńskie.Sporo też Serbów,Bułgarów,Macedończyków.
Wykupiliśmy też u rezydentki wycieczkę statkiem wokół południowego wybrzeża wyspy (od Potos do Aliki-cena 39 euro/os) i powiem tak:pomysł fajny-rejs z postojami na kąpiel w urokliwych zatoczkach ale organizacja tragiczna!
Przede wszystkim na statku było za dużo osób.Wiadomo-kasa.Mam wrażenie że gdyby było drugie tyle chętnych to też by im sprzedali wycieczkę a potem dopychali nogą na statek.Była tylko jedna drabinka do zejścia w morze więc ludzie kłębili się przy niej żeby się wykąpać.Ci co zeszli pierwsi po jakimś czasie chcieli już wrócić a ostatni jeszcze nie zeszli.W rezultacie ostatni mogli w ogóle nie wejść do wody.
Druga sprawa to brak napoi.Przy temperaturze sięgającej 40 stopni w cieniu nie zapewniono nawet darmowej wody do picia!Można było jedynie kupić w barku (jeśli ktoś przewidująco wziął pieniądze) po kosmicznych cenach.
„Pyszny grillowany grecki obiad w cenie” to były trzy patyczki souvlaki,łyżka zimnego makaronu typu świderki,trzy kawałki pomidora,plasterek ogórka i kromka chleba.Do tego kubeczek 0,2l chemicznego napoju.
Wycieczka mogła być bardzo udana gdyby nie pazerność organizatora.
W Grecji byliśmy szósty raz,trochę widzieliśmy i muszę powiedzieć,że Thassos zdobyła nasze serca.Piękna,zielona,spokojna wyspa z dużą ilością różnorodnych plaż i wspaniałymi ludźmi.

Hotelsterne sind berechtigt
Hotel entspricht der Katalogbeschreibung